To już tradycja, że tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu do Suchedniowa zjeżdżają renomowane drużyny, żeby sprawdzić swoje przygotowanie do rozgrywek ligowych. W tym roku odbędzie się trzecia edycja Turnieju o Puchar Orlicza 1924. Poprzednie dwa turnieje wygrywali gospodarze, ale czy uda im się podtrzymać tą znakomitą passę?

Do Suchedniowa zostały zaproszone dwie ekipy, które otwarcie mówią o chęci awansu do LOTTO Superligi. Zarówno UKS Villa Verde Olesno, jak i KTS Gliwice wzmocniły swoje składy i są głównymi kandydatami do walki w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce. Stawkę uzupełnia II-ligowy zespół KS Campeones Wąchock (poprzednio UKS Meteor Wąchock). Zawodnicy staną do walki już w sobotę 21 sierpnia.

– Przerwa w rozgrywkach była krótka i wymagająca – mówi Bartosz Majcher menedżer KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. – Jesteśmy jednak zadowoleni, że wracamy do stołów i będziemy mogli sprawdzić swoje przygotowanie sportowe oraz organizacyjne do premierowego sezonu w LOTTO Superlidze.

Klub Sportowy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w minionym sezonie awansował do Superligi tenisa stołowego, czym przetarł drogę do awansu dla pozostałych klubów z grupy południowej.

– Zespół z Olesna już w poprzednim sezonie był blisko awansu minimalnie przegrywając baraże. Zresztą nasi kibice zapewne doskonale pamiętają wyrównane mecze pomiędzy naszymi drużynami. Z kolei KTS Gliwice dokonał znaczących wzmocnień na czele z Pawłem Chmielem, który przyszedł do tego klubu z ekipy brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Łukaszem Nadolskim, który reprezentował Orlicz 1924 przez ostatnie trzy sezony. Tym bardziej cieszy nas to, że obie te ekipy przyjęły nasze zaproszenie – kontynuuje Bartosz Majcher.

Niespodziankę będzie chciała sprawić drużyna z Wąchocka, która posiada w swoim składzie doświadczonych zawodników. Co więcej w przeszłości stanowili oni także o sile Orlicza 1924.

– Nasz Klub wywodzi się z województwa świętokrzyskiego i o tym nie zapominamy. Chcemy utrzymywać dobre relacje z pobliskimi klubami i pokazać, że świętokrzyskie ma dużo do zaoferowania w tenisie stołowym. W poprzednich edycjach Turnieju grały drużyny z Kielc i Bilczy, a w bieżącej wystąpi KS Campeones Wąchock. Znam chłopaków z tego zespołu – na pewno woli walki nie można im odmówić i są gotowi pokrzyżować plany faworytom – podkreśla Bartosz Majcher.

W Turnieju kibice będą mogli po raz pierwszy zobaczyć nowy nabytek Orlicza 1924. Tajemnicą nadal jednak pozostaje ostateczny skład, w jakim występować będzie zespół z Suchedniowa w rozgrywkach LOTTO Superligi.

– Do 15 sierpnia jest czas na zgłaszanie zawodników do rozgrywek, więc jest jeszcze kilka dni na podpisywanie kontraktów. Niestety zakończyliśmy sezon dość późno, przez co rynek był już mocno ograniczony. Jeżeli wzmocni nas jeszcze jakiś zawodnik, to na pewno w najbliższych dniach to ogłosimy – dodaje menedżer Orlicza 1924. – Zdradzić mogę, że na Turniej przyjedzie Grek Giorgos Konstantinopoulos, żeby zaprezentować się w grze na punkty kibicom. Dlatego zapraszam serdecznie wszystkich 21 sierpnia do Hali Sportowej w Suchedniowie, bo gry na wysokim poziomie i emocji nie zabraknie!