Kolejny zawodnik z Azji dołącza do ekipy mistrza I ligi tenisa stołowego z ubiegłego sezonu. Tym razem jest to reprezentant Korei Południowej – 23-letni Lee Jangmok.

Urodzony w 1998 roku zawodnik był członkiem młodzieżowej Drużyny Narodowej Korei Południowej, z którą odnosił liczne sukcesy. W ostatnich latach zrezygnował z występów międzynarodowych, aby skupić się na występach w lidze oraz turniejach krajowych. Z powodu pandemii Covid-19 liga koreańska jest zawieszona, dlatego możliwe stało się pozyskanie tego zawodnika.

– Jest to zawodnik praworęczny z mocnym atakiem forhendowym – wyjaśnia Maciej Glijer Prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. – Ostatnio nie występował w turniejach międzynarodowych, dlatego przed podpisaniem kontraktu zapoznawaliśmy się z materiałami video z jego bieżących gier. W wewnętrznych koreańskich, mocno obsadzonych turniejach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zaowocowało to transferem do naszego Klubu.

Ten transfer będzie już ostatnim, którego Orlicz 1924 dokona przed nachodzącym sezonem.

– Kadra naszego Klubu została zamknięta. Do rozgrywek LOTTO Superligi zgłosiliśmy 8 zawodników. Mamy trzech zawodników zagranicznych oraz pięciu zawodników polskich. Teraz pozostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie rozgrywek i trzymać kciuki za jak najlepsze występy naszych graczy – podsumowuje Maciej Glijer.

Oprócz najnowszych nabytków Koreańczyka Lee Jangmoka i Japończyka Yumy Tanigaki w barwach Orlicza występował będzie Grek Giorgos Konstantinopoulos. Wspierać ich będą doświadczeni Polacy Jakub Perek oraz Daniel Bąk. Do dyspozycji pozostają również Paweł Włodyka, Bartosz Majcher oraz Dawid Stąpór. Ten ostatni pełni w Klubie jednocześnie rolę trenera dzieci i młodzieży.

Sezon LOTTO Superligi wystartuje 3 września. W pierwszym spotkaniu drużyna z Suchedniowa zagra na wyjeździe z wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Wielkopolski.