Strona główna Historia

Historia

Początki klubu

Działalność Klubu Sportowego Orlicz 1924 ma swój początek w 2015 roku. Głównym celem jego założycieli było stworzenie mocnej drużyny, która będzie w stanie rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce. Jednocześnie w klubie zaangażowano się w propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, aby zachęcić ich do uprawiania tenisa stołowego. Już w tym momencie doczekaliśmy się kilku zdolnych adeptów, którzy są w wojewódzkiej czołówce w swoich kategoriach wiekowych.

Od trzech sezonów nasz klub dominuje w województwie świętokrzyskim. W 2018 roku wywalczyliśmy awans do II ligi łódzko-świętokrzyskiej, zdobyliśmy Puchar Województwa Świętokrzyskiego, a indywidualnie nasi zawodnicy zajęli całe podium na Mistrzostwach Województwa. Dodatkowo na Indywidualne Mistrzostwa Polski zakwalifikowało się dwóch naszych graczy.

Awans w szeregi 1. Ligi

Sezon 2018/19 był jeszcze bardziej udany dla naszej drużyny. Zrealizowaliśmy główny plan, jakim był awans do I ligi tenisa stołowego! Przez rozgrywki ligowe przeszliśmy bez porażki, a następnie pokonaliśmy drużynę z Nowego Targu w barażach o I ligę. Ponadto po raz drugi z rzędu zdobyliśmy Puchar Województwa. W zorganizowanym w Suchedniowie Półfinale Pucharu Polski sprawiliśmy niespodziankę i pokonując m.in. Drużynowego Mistrza Polski z Jarosławia uzyskaliśmy awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. Ostatecznie w Finale zajęliśmy 3 miejsce, co jest do tej pory największym osiągnięciem klubu. W rozgrywkach indywidualnych nasi zawodnicy spisywali się również doskonale. Po raz kolejny mieliśmy dwóch przedstawicieli na Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Triumf w Pucharze TT Inter Cup

Sezon 2019/20 również należał do udanych. Jako beniaminek zakończyliśmy rozgrywki w I lidze tenisa stołowego na wysokim 3 miejscu. Mogliśmy walczyć nawet o awans do Superligi, ale nie udało się rozegrać ostatnich kilku spotkań z powodu pandemii. Po raz trzeci z rzędu wywalczyliśmy także Puchar Województwa Świętokrzyskiego. Z kolei na arenie europejskiej z powodzeniem występowaliśmy w Pucharze TT Inter Cup. Bez porażki przebrnęliśmy przez fazę grupową, by w kolejnych rundach eliminować rywali z Niemiec i Francji.

W wielkim finale mieliśmy zmierzyć się z włoską drużyną ASC TT Raiffeisen Sarnthein, lecz rywale zrezygnowali z walki ze względu na pandemię. Tym samym zostaliśmy triumfatorami Pucharu TT Inter Cup! Kolejnym sukces odnotowali nasi zawodnicy w rozgrywkach indywidualnych. Aż trzech reprezentantów naszego klubu wystąpiło w Białymstoku w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, co stawia nas na równi z najlepszymi klubami w Polsce!