III Turniej o Puchar Orlicza 1924 stał na bardzo wysokim poziomie oraz dostarczył wielkich emocji. Najlepszą drużyną okazała się ekipa UKS Villa Verde Olesno, która w finale pokonała 4:2 KTS Gliwice. Po zwycięstwach w dwóch poprzednich edycjach gospodarze KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów tym razem musieli zadowolić się brązowym medalem. Miejsce czwarte zajął zespół KS Campeones Wąchock.

Losowanie zadecydowało, że pierwszą parę półfinałową stworzyły drużyna gospodarzy oraz KTS Gliwice. Mecz miał wyrównany przebieg, lecz od samego początku to zespół z Suchedniowa musiał gonić wynik. Z bardzo dobrej strony pokazali się liderzy ekipy z Gliwic Jarosław Tomicki oraz Paweł Chmiel. Zapewnili oni swojej drużynie zwycięstwo w stosunku 4:1 i awans do finału. W drugiej parze półfinałowej bezsprzeczną wygraną odniósł zespół UKS Villa Verde Olesno, który 4:0 pokonał KS Campeones Wąchock.

Finał turnieju trwał ponad 3 godziny i obfitował w fenomenalne zagrania z obu stron. Ostatecznie w pojedynku drużyn aspirujących do gry w LOTTO Superlidze lepsi okazali się gracze z Olesna wygrywając 4:2. W walce o najniższy stopień podium KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów powetował sobie półfinałową porażkę i 4:0 pokonał KS Campeones Wąchock.

– Poziom naszej gry nie był jeszcze na takim poziomie jakiego byśmy oczekiwali – powiedział po turnieju zawodnik Orlicza 1924 Jakub Perek. – Dopiero co zakończyliśmy mocny trening siłowy i brakowało świeżości w naszej grze. Sezon ligowy zaczynamy za dwa tygodnie i to wtedy musimy być w optymalnej formie.

Po dwóch triumfach w poprzednich edycjach Prezes Orlicza 1924 liczył na kolejne zwycięstwo, ale tym razem gospodarze okazali się nad wyraz gościnni.

– Gratuluję ekipie z Olesna, która okazała się tego dnia najlepsza – mówi Maciej Glijer. – Oczywiście żałuję, że nie udało nam się zwyciężyć w Turnieju. Było to jednak znakomite przetarcie przed nadchodzącym sezonem. Mogliśmy się sprawdzić z bardzo dobrymi zawodnikami i teraz wiemy, że mamy jeszcze sporo pracy do wykonania.

Już po raz trzeci do Suchedniowa przyjechały renomowane zespoły, żeby sprawdzić swoją przedsezonową formę.

– Przede wszystkim dziękuję Klubom za to, że chętnie przyjeżdżają do Suchedniowa i biorą udział w naszym Turnieju – zaznacza Maciej Glijer. – Pragnę również podziękować sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację, bez których Turniej na pewno by się nie odbył. Mogę zapewnić, że w kolejnych latach będziemy chcieli organizować następne edycje.

I półfinał: KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – KTS Gliwice 1:4
Konstantinopoulos Giorgos – Tomicki Jarosław 0:3
Włodyka Paweł – Chmiel Paweł 1:3
Perek Jakub – Felkel Grzegorz 3:2
Bąk Daniel/Perek – Tomicki/Chmiel 1:3
Konstantinopoulos – Chmiel 2:3

II półfinał: UKS Villa Verde Olesno – KS Campeones Wąchock 4:0
Białek Artur – Mazurek Wiesław 3:0
Lis Daniel – Uciński Rafał 3:0
Tatarczuch Rafał – Odelski Piotr 3:1
Białek/Lis – Mazurek/Odelski 3:0

Finał: KTS GliwiceUKS Villa Verde Olesno 2:4
Chmiel Paweł – Cyrnek Piotr 2:3
Felkel Grzegorz – Białek Artur 3:1
Tomicki Jarosław – Lis Daniel 3:0
Chmiel/Felkel – Cyrnek/Lis 0:3
Chmiel – Białek 1:3
Tomicki – Cyrnek 0:3

Mecz o 3 miejsce: KS Campeones Wąchock – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 0:4
Latała Łukasz – Perek Jakub 0:3
Uciński Rafał – Konstantinopoulos Giorgos 0:3
Mazurek Wiesław – Stąpór Dawid 1:3
Mazurek/Odelski Piotr – Perek/Konstantinopoulos 0:3

fot. Maciej Makuła/Radio Kielce