Przygotowania do nowego sezonu są już na ostatniej prostej. Do rozpoczęcia rozgrywek zostało zaledwie kilka dni. Premierowe spotkanie zawodnicy KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów rozegrają na wyjeździe z aktualnym Wicemistrzem Polski KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Piątkowe starcie w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim będzie wielkim sprawdzianem dla suchedniowskich tenisistów stołowych. Rywalizacja w pierwszej kolejce z najbardziej utytułowaną drużyną ostatnich lat nie stawia graczy Orlicza 1924 w roli faworytów.

– Pojedziemy na mecz do Grodziska Mazowieckiego z podniesioną głową – zapewnia Maciej Glijer Prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 – Terminarz nie ułożył się dla nas łaskawie i w pierwszych meczach będziemy rywalizowali z czołówką ligi z poprzedniego sezonu. Mimo to wierzę, że stać nas na sprawienie niespodzianki.

Zaledwie dwa dni po meczu z Bogorią dojdzie do inauguracji LOTTO Superligi na hali w Suchedniowie. Rywalem Orlicza 1924 będzie Sokołów S.A. Jarosław – brązowy medalista z minionego sezonu.

– Do Suchedniowa w tym sezonie przyjadą światowe gwiazdy tenisa stołowego. Mecze z takimi rywalami to niezwykła gratka dla kibiców – mówi Maciej Glijer – Uważam, że udało nam się zbudować ciekawy zespół. Mamy mieszankę doświadczonych polskich zawodników oraz młodych obcokrajowców z dużym potencjałem. Jestem świadomy, że o punkty będzie bardzo ciężko. Natomiast woli walki na pewno nam nie zabraknie.

Jako beniaminek Klub z Suchedniowa miał sporo wymogów do spełnienia, żeby otrzymać licencję na grę w LOTTO Superlidze. Prezes Klubu zapewnia, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.

– Pomiędzy rozgrywkami 1 ligi i LOTTO Superligi jest przepaść, jeżeli chodzi o wymagania organizacyjne. Dzięki wzmożonej pracy zaangażowanych w to osób, udało nam się sprostać tym wymogom. Ze spokojem oczekujemy na pierwsze mecze i już się nie możemy doczekać sportowej rywalizacji – kończy Maciej Glijer.

3 września 2021 r. godzina 18:00 KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
5 września 2021 r. godzina 16:00 KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Sokołów S.A. Jarosław