KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów udanie rozpoczął sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po rozegraniu 4 meczów z czołowymi zespołami poprzedniego sezonu beniaminek z Suchedniowa ma na swoim koncie 5 punktów. Bilans meczowy to 1 zwycięstwo oraz 3 porażki.

Inauguracyjny mecz gracze Orlicza 1924 rozegrali na wyjeździe w Grodzisku Mazowieckim. Skazywani na porażkę potrafili przeciwstawić się utytułowanemu rywalowi. Ze znakomitej strony pokazał się zaledwie 18-letni Japończyk Yuma Tanigaki, który bez straty seta rozprawił się Czechem Pavlem Siruckiem. Niestety był to honorowy punkt dla suchedniowskiej drużyny i cały mecz zakończył się porażką 1:3.

– Podczas pierwszego meczu zarówno nam działaczom, jak i zawodnikom, towarzyszyły ogromne emocje – mówi Maciej Glijer Prezes KS Global Pharma Orlicz 1924. – Po raz pierwszy mogliśmy się zaprezentować w LOTTO Superlidze i to od razu na żywo w telewizji Sportklub. Do tego rywalizowaliśmy na wyjeździe z wicemistrzem Polski. Ostatecznie wróciliśmy do domu bez zdobyczy punktowej, ale ze świadomością, że daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy w stanie zagrozić nawet najsilniejszym drużynom w lidze.

Zaledwie dwa dni później w Suchedniowie doszło do starcia z drużyną Sokołów S.A. Jarosław. W trakcie tego meczu dwa razy suchedniowscy zawodnicy wychodzili na prowadzenie. Po raz pierwszy, gdy Yuma Tanigaki pokonał Mateusza Czernika. Drugi raz po zwycięstwie Jakuba Perka nad Grigorijem Vlasovem. Dwukrotnie straty wyrównywał znakomity tego dnia Sathiyan Gnanasekaran. Z kolei o zwycięstwie gości zadecydowała gra podwójna. Mimo to, pierwszy historyczny punkt w LOTTO Superlidze został na świętokrzyskiej ziemi!

– To był fantastyczny mecz pod względem poziomu sportowego oraz zwrotów akcji – uśmiecha się Maciej Glijer. – W szczególności pojedynek Jakuba Perka miał wyrównany przebieg i dostarczył kibicom wielu emocji. Udało nam się zdobyć punkt z bardzo silnym rywalem z czego jesteśmy zadowoleni. Ten mecz pokazał również, że nasz Klub jest dobrze przygotowany organizacyjnie do rozgrywek LOTTO Superligi. Oprawa meczu była na najwyższym poziomie, a kibice obu drużyn stworzyli świetną atmosferę.

W 3 kolejce LOTTO Superligi drużyna z województwa świętokrzyskiego mierzyła się na wyjeździe z brązowym medalistą z ubiegłego sezonu. AZS AWFiS Balta Gdańsk dysponuje w pełni polskim składem z byłym reprezentantem kraju Wang Zeng Yi na czele. Swój kunszt pokazał w pierwszym pojedynku nie dając żadnych szans Grekowi Giorgosowi Konstantinopoulosowi. Później punktowali jednak już tylko gracze z Suchedniowa i tym samym odnieśli oni pierwsze zwycięstwo w LOTTO Superlidze!

– W tym meczu klasę pokazał Yuma, który wygrał dwa mecze, w tym decydujący z Wang Zeng Yi. Pewne zwycięstwo odniósł także Daniel Bąk, dla którego było to pierwsze spotkanie po chorobie i przerwie w treningach – podsumowuje mecz Prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. – Zdobycie 3 punktów na wyjeździe z tak mocnym przeciwnikiem nie było spodziewane. Pokazuje to, że mamy konkurencyjny i waleczny zespół, co mnie jako Prezesa Klubu może tylko cieszyć.

Ostatni wrześniowy pojedynek Orlicza 1924 to domowe starcie z UKS Dojlidy Białystok. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Yumy Tanigakiego z Kamilem Zdzienickim. Do wyniku 2:0 doprowadził Jakub Perek, który nie dał żadnych szans liderowi przyjezdnych Aleksandrowi Khaninowi. Niestety po pięciosetowej walce rywalizację z Patrykiem Zatówką przegrał Daniel Bąk. Następnie sposób na Yumę znalazł Khanin i po raz drugi o wyniku pojedynku decydowała gra deblowa. Niestety po raz drugi lepsi okazali się goście i na pocieszenie gospodarze mogli dopisać sobie tylko punkt do tabeli LOTTO Superligi.

– Po naszym ostatnim meczu każdy w Suchedniowie odczuwa niedosyt, ponieważ spotkanie od początku dobrze układało się dla naszej drużyny. Zabrakło jednak postawienia przysłowiowej „kropki nad i” – komentuje Maciej Glijer. – Przed sezonem punkt w meczu z Dojlidami wziąłbym w ciemno. Przebieg spotkania sprawił, że nasze apetyty wzrosły. O zwycięstwie rywali zadecydowały niuanse i na pierwszą wygraną we własnej hali musimy jeszcze poczekać.

Prezes KS Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów jest zadowolony z rozpoczęcia rozgrywek i poziomu sportowego swojej drużyny.

– Bardzo się cieszę, że LOTTO Superliga wystartowała i możemy oglądać na żywo grę tak znakomitych zawodników. Uważam, że zdobyte przez nasz zespół punkty są dobrą zaliczką przed następnymi kolejkami. Przypomnę, że rywalizowaliśmy w tych czterech meczach z całą czołówką ligi z ubiegłego sezonu. Pozwala to z optymizmem patrzeć na realizację naszych celów na ten sezon.

Wydaje się, że mocnym punktem suchedniowskiej drużyny jest solidna gra wszystkich zawodników. W zasadzie każdy z nich pokazał się we wrześniowych meczach z dobrej strony.

– Budujące jest to, że bardzo dobrze w naszej ekipie odnalazł się zaledwie 18-letni Yuma. Przyleciał sam do obcego kraju, ale szybko się zaaklimatyzował i wyrósł na lidera drużyny. Na początku sezonu dobrą formę prezentują także Jakub Perek i Daniel Bąk, którzy odnieśli ważne zwycięstwa z wartościowymi przeciwnikami. Na razie bez zwycięstwa w lidze pozostaje Giorgos, ale też nie miał on łatwego zadania, bo w każdym meczu trafiał na najmocniejszego zawodnika rywali. Wierzę, że już w kolejnym meczu na początku października dojdzie do jego przełamania – kończy Maciej Glijer.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1
Marek Badowski – Giorgos Konstantinopoulos 3:1 (11:5, 10:12, 11:6, 11:5)
Pavel Sirucek – Yuma Tanigaki 0:3 (11:13, 5:11, 5:11)
Miłosz Redzimski – Jakub Perek 3:1 (11:13, 15:13, 11:5, 11:3)
Marek Badowski – Yuma Tanigaki 2:0 (11:7, 11:7)

KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Sokołów S.A. Jarosław 2:3
Jakub Perek – Grigory Vlasov 3:1 (9:11, 12:10, 12:10, 12:10)
Giorgos Konstantinopoulos – Sathiyan Gnanasekaran 0:3 (10:12, 4:11, 6:11)
Yuma Tanigaki – Mateusz Czernik 3:1 (11:8, 9:11, 11:5, 11:8)
Jakub Perek – Sathiyan Gnanasekaran 0:2 (8:11, 11:13)
Bąk/Tanigaki – Czernik/Vlasov 0:2 (11:13, 5:11)

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3
Wang Zeng Yi – Giorgios Konstantinopoulos 3:0 (11:3, 11:8, 11:3)
Tomasz Tomaszuk – Yuma Tanigaki 1:3 (11:8, 5:11, 8:11, 9:11)
Szymon Malicki – Daniel Bąk 0:3 (3:11, 12:14, 8:11)
Wang Zeng Yi – Yuma Tanigaki 0:2 (2:11, 9:11)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – UKS Dojlidy Białystok 2:3
Yuma Tanigaki – Kamil Zdzienicki 3:1 (10:12, 11:2, 11:4, 11:4)
Jakub Perek – Aliaksandr Khanin 3:0 (11:8, 13:11, 11:5)
Daniel Bąk – Patryk Zatówka 2:3 (9:11, 7:11, 11:8, 16:14, 4:11)
Yuma Tanigaki – Aliaksandr Khanin 1:2 (7:11, 11:9, 1:11)
Perek/Bąk – Zdzienicki/Zatówka 1:2 (12:14, 11:2, 9:11)