W sezonie 2022/2023 barwy KS Global Pharma Orlicz 1924 przywdzieje Piotr Cyrnek! Do ekipy z Suchedniowa przejdzie z I-ligowej drużyny UKS Villa Verde Olesno.

27-letni zawodnik pochodzący z okolic Rzeszowa jest doskonale znany naszym kibicom z rywalizacji w poprzednich latach. Trzykrotnie zdobywał Drużynowe Mistrzostwo I ligi – z KS Pegaz Łańcut w 2016 roku, z GMKS Strzelec Frysztak w 2017 roku oraz z PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II w 2020 roku. W ubiegłym roku razem z drużyną UKS Villa Verde Olesno zakończył sezon I ligi na 2 miejscu, tuż za naszym zespołem. Od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu indywidualnego I ligi, zeszły sezon skończył na 3 miejscu (obecnie na półmetku rozgrywek jest liderem rankingu).

Wśród jego najważniejszych osiągnięć można wymienić Akademickie Drużynowe Mistrzostwo Europy (Genewa 2016) oraz Akademickie Drużynowe Wicemistrzostwo Europy (Coimbra 2018). W Portugali podczas tych samych zawodów został także Akademickim Wicemistrzem Europy w grze podwójnej. W swojej gablocie z medalami posiada także brązowy krążek wywalczony w grze podwójnej podczas Mistrzostw Polski w Wałbrzychu w 2017 roku. Piotrek jest również aktualnym Mistrzem Polski Strażaków, po zdobyciu tytułu w 2021 roku.

– Jestem dumny, że już na tak wczesnym etapie możemy ogłosić kolejny transfer do naszego zespołu. Cieszę się, że Piotrek dołączy do naszej drużyny. – mówi Prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów Maciej Glijer. – Doskonale znamy tego zawodnika oraz jego zalety. Na pierwszym miejscu wymieniłbym waleczność. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie stanowił zagrożenie dla każdego przeciwnika w LOTTO Superliga.

– Propozycja gry w drużynie prowadzonej przez prezesa Macieja Glijera była zupełnie niespodziewana. W poprzednich latach pojawiały się oferty z LOTTO Superligi, jednak nie były one konkretne lub otrzymywałem je bardzo późno. Klub w Suchedniowie jest super zorganizowany, czego przykładem jest transfer Roberta, jednego z najlepszych zawodników w Polsce. Walczyłem przeciwko KS Global Pharma Orlicz 1924 w sezonie 2020-21 i w hali w Suchedniowie wygrałem dwie gry singlowe. Był to mój najlepszy mecz w całym sezonie – powiedział Piotr Cyrnek, który wtedy pokonał po 3:0 Jakuba Perka i Łukasza Nadolskiego.