W sporcie wszystko jest możliwe, ale w taki scenariusz pierwszego spotkania ćwierćfinałowego w walce o mistrzostwo LOTTO Superligi tenisa stołowego mężczyzn mało kto chyba wierzył. LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz przegrał we własnej hali z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w pierwszym z dwóch meczów w walce o awans do półfinału.

Bydgoszczanie to najlepszy zespół sezonu zasadniczego, a więc rozstawiony w play-off z numerem jeden. Z kolei Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów to zespół rozstawiony najniżej, który do czołowej ósemki dostał się jako pierwszy zespół grupy spadkowej.

Piątkowy mecz w Bydgoszczy zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy po dwóch pojedynkach prowadzili 2:0. Blisko wygranej w pierwszym pojedynku był Grek Giorgos Konstantinopoulos, który świetnie zaczął starcie z Koreańczykiem Kangiem Dongsoo. Potem jednak rywal przejął inicjatywę i gospodarze prowadzili 1:0.

W drugim pojedynku Vladislav Ursu, utytułowany reprezentant Mołdawii, dość łatwo uporał się z Danielem Bąkiem. Jednak potem już przy stole rządzili wyłącznie suchedniowianie. Najpierw Jakub Perek w czterech setach pokonał Artura Grelę. Potem Daniel Bąk zrewanżował się za porażkę w pierwszym pojedynku i wygrał z zawodnikiem koreańskim.

Decydujący o wygranej w meczu był debel, w którym Jakub Perek i Giorgos Konstantinopoulos bez większych problemów pokonali parę Grela/Ursu. Kibice zgromadzeni w bydgoskiej hali nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli podczas ponad dwugodzinnego spotkania.

– Sami jeszcze w to nie wierzymy, ale wygraliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, chłopcy pokazali klasę. Ja jednak uważam, że wciąż jesteśmy bez szans na medal. Musimy zejść na ziemię i grać na luzie, ze spokojną głową, w niedzielę. Na nas nic nie ciąży. My już swoje wygraliśmy. Nie tylko utrzymaliśmy się w lidze, co było naszym głównym celem. Osiągnęliśmy już dużo ponad to, co zakładaliśmy. Awansowaliśmy do play-off. Jak się da zdobyć medal to super, jak nie to trudno. Będziemy tak samo zadowoleni. Teraz liczymy na rewanż przy pełnej hali w niedzielę w Suchedniowie – powiedział prezes Maciej Glijer

LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz – GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 Suchedniów 2:3
DONGSOO Kang – KONSTANTINOPOULOS Giorgos 3:1 (10:12, 14:12, 11:8, 11:8)
URSU Vladislav – BĄK Daniel 3:0 (11:7, 11:7, 11:6)
GRELA Artur – PEREK Jakub 1:3 (6:11, 10:12, 11:8, 6:11)
DONGSOO Kang – BĄK Daniel 1:2 (12:10, 7:11, 3:11)
URSU/GRELA – PEREK/KONSTANTINOPOULOS 0:2 (9:11, 6:11)