Odliczamy dni do historycznego występu KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w Pucharze Europy. W niedzielę rozegramy pierwszy mecz o awans do ćwierćfinału, a rywalem w Czechach będzie TTC Ostrava 2016. Obydwa kluby są młode, ale już ze sporymi sukcesami.

Prowadzony przez prezesa Macieja Glijera KS Global Pharma Orlicz został założony w 2015 roku, a już 3 sezon występuje w Lotto Superlidze, jednej z najlepszych lig na kontynencie. Dorobek zespołu z Suchedniowa to brązowy medal w 2023 roku i ćwierćfinał w 2022 roku. Kilka miesięcy temu nasz zespół wywalczył srebro w Europe Trophy.

Natomiast TTC Ostrava 2016 powstał 7 lat temu. Jego właścicielami są znakomity czeski zawodnik Petr Korbel i Tomáš Demek. Już w pierwszym sezonie, grając w Extralidze, zdobyli Mistrzostwo Czech i występowali w Lidze Mistrzów. W sezonie 2017/18 obronili tytuł w kraju, a w LM pokonali m.in. Ochsenhausen 3:0.

Trzeciego mistrzostwa z rzędu nasi rywale nie wywalczyli, gdyż w finale play-off przegrali 1-2 z El Nino Praga.

W 2020 roku do zespołu z Ostravy dołączył Jakub Kleprlik, a na koniec sezonu kibice cieszyli się z brązowego medalu. Następne rozgrywki były nieudane, zaś w sezonie 2022/23 TTC Ostrava 2016 zajął dopiero 8 miejsce, a z ligą pożegnał się w ćwierćfinale.

Drużynę przed obecnym sezonem opuścili m.in. Słowacy Alexander Valuch i Filip Delinčák, a doszedł Egipcjanin Khalid Assar.

Rewanżowy mecz 18 listopada o g. 18:00 w Suchedniowie.