W 2022 roku Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wygrał 2 mecze na trudnym terenie w Zamościu. Jeśli Orlicz zwycięży także jutro, przybliży się do awans do play-off Lotto Superligi. Początek spotkania o g. 18:00.

Sytuacja w tabeli Grupy Spadkowej jest następująca: 1. Global Pharma Orlicz 1924 – 18 punktów, 2. Akademia Zamojska Zamość – 17, 3. Oxynet Jarosław – 17.

Dwie z tych trzech drużyn będą walczyło medale w sezonie 2023/24 superligi. Dlatego ważne jest jutrzejsze spotkanie na Lubelszczyźnie.

2 miesiące temu w Suchedniowie, po wyrównanym meczu, przegraliśmy 2:3, ale to już historia. Jutro obydwa zespoły wystąpią w innych składach.

W Orliczu do gry przygotowani są Koreańczyk Jeongwoo Park, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek i Robert Floras, a wśród rywali – Piotr Chodorski, Tomasz Lewandowski, Hiszpan Jesus Cantero i Japończyk Ryoichi Yoshiyama.

We wtorek z Palmiarnią Zielona Góra, Akademia Zamojska wygrała 3:1, zdobywając punkty po 5-setowych pojedynkach. W każdym z nich triumfowali 6:2. Dwa zwycięstwa odniósł Piotr Chodorski, jedno Jesus Cantero.