– Mam pierwszą, świetną wiadomość dla naszych kibiców – Robert Floras gra dalej w Orliczu i zostaje na kolejny sezon – mówi Maciej Glijer, prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Pochodzący ze Stalowej Woli Robert Floras (ur. 12 lipca 1992 roku) występuje w naszej drużynie od 2022 roku. Przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu w European Trophy i brązowego w Lotto Superlidze w 2023 roku.

W obecnym sezonie zdobywał ważne punkty w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Nasz zespół debiutował w tych rozgrywkach, w znakomity sposób promując Miasto Suchedniów, powiat skarżyski, region świętokrzyski i cały kraj.

W singlu rozegrał dotychczas 45 pojedynków w superlidze, z których wygrał 27. Kolejne występy są zaplanowane w hali w Suchedniowie: 15 marca z Oxynetem Jarosław, 17 marca z AZS AWFiS Balta Gdańsk i 5 kwietnia z Palmiarnią Zielona Góra.

31-letni Robert Floras jest 4-krotnym złotym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski – złoto wywalczył w deblu z Danielem Górakiem w 2013 roku i z innym zawodnikiem naszego klubu Danielem Bąkiem w 2021 roku. W grze mieszanej triumfował z Magdaleną Szczerkowską (2011, 2013).

Od 2010 roku praktycznie z każdych IMP w seniorach przywozi medale – łącznie ponad 20.

W superlidze Robert Floras sięgnął po 4 tytuły z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Na jego koncie są także 3 srebra z tych zespołem. Brązowe zdobył z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Oxynetem Jarosław.

Robert Floras jest byłym reprezentantem Polski, medalistą Mistrzostw Europy w młodszych kategoriach wiekowych i Akademickich ME.