Mecze w turnieju finałowym Pucharu Polski w Suchedniowie będą spotkaniami numer 31 i 32 Global Pharma Orlicz 1924 w sezonie 2023/24. Bilans naszej drużyny jest pozytywny i obecnie wynosi 16-14.

Podopieczni prezesa Macieja Glijera i menedżera Bartosza Majchera rywalizują aż w czterech rozgrywkach – Lotto Superlidze, Pucharze Polski, Lidze Mistrzów i Pucharze Europy.

Orlicz grał w Austrii, Niemczech, Czechach i Francji, a w naszym kraju w Suchedniowie, Lęborku, Działdowie, Białymstoku, Jarosławiu, Gdańsku, Zielonej Górze, Zamościu i Bydgoszczy w Lotto Superlidze oraz w Wadowicach w turnieju półfinałowym Pucharu Polski.

W Superlidze uzyskaliśmy bilans 8-10, a w Pucharze Polski 2-0, a przed nami turniej finałowy 11 maja w Suchedniowie i mecze z klubami z Gliwic i Ostrzeszowa.

Bardzo dobrze Jeongwoo Park, Robert Floras, Piotr Cyrnek i Daniel Bąk spisywali się na międzynarodowej arenie, w Lidze Mistrzów 2-1 i Pucharze Europy 4-3.

W Champions League wygraliśmy z CTT Les Borges (Hiszpania) 3:0 i TTC Club Ostrava 2016 (Czechy) 3:1, a przegraliśmy minimalnie, zaledwie jedną piłeczką z gospodarzem SPG Felbermayr Wels (Austria) 2:3.

W Pucharze Europy Orlicz zaczął od II rundy grupowej, pokonując PTE PEAC Kalo-Meh (Węgry) 3:0 i Top Spin Messina EUCI (Włochy) 3:0, a ponosząc porażkę z gospodarzem ASV Grünwettersbach (Niemcy) 2:3.

W 1/8 finału okazaliśmy się lepsi od TTC Club Ostrava 2016 – 3:1 i 3:1, a w ćwierćfinale słabsi od AS Pontoise Cergy (Francja) 1:3 i 2:3.
LOTTO Superliga