Już w sobotę, 11 maja święto tenisa stołowego w Suchedniowie. KS Global Pharma Orlicz 1924 będzie gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski. Nasza drużyna spotka się z UKS Piast Poprawa Ostrzeszów i KTS MDC² Park Gliwice.

Po raz pierwszy w historii kibice w Suchedniowie obejrzą zawody tej rangi. Dla Orlicza, którego prezesem jest Maciej Glijer, to szansa na wywalczenie prestiżowego trofeum.

Najbardziej utytułowanym tenisistą stołowym klubu Global Pharma Orlicz 1924 jest Robert Floras, który już 3-krotnie sięgnął po Puchar Polski – 2 razy z Petralana TTS Polonia Bytom (2017, 2019 rok) i raz z PKS Kolping Frac (dziś Oxynet) Jarosław (2016 rok).

Finał w 2016 roku odbył się w Bydgoszczy, a Kolping Frac w meczu o tytuł pokonał Polonię Bytom 4:1. Od następnego sezonu – przez 6 lat – Robert Floras grał właśnie w śląskim zespole.

W 2017 roku w finale Pucharu Polski bytomianie wygrali z Energą Manekin Toruń 4:1, a bohaterem spotkania był Robert Floras. Triumfował w pojedynkach z Cazuo Matsumoto i Pavlem Siruckiem po 3:1, a wspólnie z Tomasem Konecnym w deblu ograli parę Konrad Kulpa/Pavel Sirucek 3:1.

W 2019 roku w Zamościu w finałowej czwórce były m.in. drużyny Orlicza i Polonii. Byliśmy wtedy beniaminkiem 1 ligi, ale nie spotkaliśmy się z rywalami z Bytomia, w składzie z Robertem Florasem.

W finale 3S Polonia Bytom pokonała Energę KTS Toruń 4:1, a Robert Floras zdobył punkt w grze deblowej razem z Antoninem Gavlasem.

Z kolei w 2022 roku Piotr Cyrnek, jeden z liderów obecnego KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, wystąpił w finale krajowego Pucharu w barwach Villi Verde Olesno. W półfinale pokonali Palmiarnię Zielona Góra 4:0, a Piotr Cyrnek ograł Kamila Nalepę 3:1, a następnie w deblu z Radkiem Mrkvicką wygrali z Mateuszem Zalewskim i Mateuszem Żelengowskim 3:0. W finale rozgrywek Villa Verde poniosła porażkę z Energą Manekin Toruń 0:4.
LOTTO Superliga