• Miałem już przyjemność grać na hali w Suchedniowie. Organizacja i atmosfera są tam na najwyższym poziomie – mówi Adrian Więcek z UKS Piast Poprawa Ostrzeszów. To jeden z rywali KS Global Pharma Orlicz 1924 w sobotnim (11 maja, g. 10:00) turnieju finałowym Drużynowego Pucharu Polski.
  • Uważam, że zespół Orlicza jest faworytem, aczkolwiek każda z drużyn będzie chciała pokazać swoje umiejętności. Mam nadzieję, że uda się sprawić jakieś niespodzianki, jeśli nie w całym spotkaniu to chociaż w poszczególnych grach singlowych. Mogę zapewnić, że jedziemy do Suchedniowa, by jak najwięcej „wyszarpać” i już od kilku tygodni skupiamy się na Pucharze Polski – powiedział Adrian Więcek.
  • Chciałbym przekazać serdeczne pozdrowienia dla wszystkich kibiców Orlicza i zawodników biorących udział w finale krajowego pucharu oraz oczywiście Macieja Glijera, prezesa klubu z Suchedniowa. Do zobaczenia w najbliższą sobotę – dodał Adrian Więcek.

Razem z nim w ekipie z Ostrzeszowa wystąpią Adrian Spychała i Paweł Piotrowski.

  • Myślę, że faworytem jest Orlicz Suchedniów. Przemawia za tym głównie ich doświadczenie od lat zdobywane w superlidze i granie na co dzień z zawodnikami ze światowej czołówki. Jednak nie możemy zapominać o ekipie z Gliwic, w której 2 zawodników znajduje się w TOP 4 rankingu indywidualnego 1. ligi grupy południowej. Każdy z nich jest waleczny i ambitny, także zdecydowanie mogą się pokusić o sprawienie małej niespodzianki. A my, tj. Ostrzeszów, od kiedy zapewniliśmy sobie miejsce w barażach o superligę, w pełni skupiamy się na przygotowaniach do Pucharu Polski. Mimo że nie jesteśmy faworytami chcemy walczyć o każdą piłkę, tak jak do tej pory w całym sezonie – stwierdził Adrian Spychała.

W wielkim finale zagra także KTS MDC² Park Gliwice.

W poprzednim sezonie zdobywca Pucharu Polski (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) rywalizował z Mistrzem Polski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) o Superpuchar podczas „Pingpongowego PGE Narodowego” w Warszawie. To było wielkie wydarzenie zakończone zwycięstwem Gwiazdy 3:1.
@obserwujący LOTTO Superliga Polski Związek Tenisa Stołowego