Dla KS Global Orlicz 1924 Suchedniów oficjalnie zakończył się już udany sezon 2023/24. W najbliższym czasie z uwagą będziemy się przyglądać międzynarodowym występom naszych nowych tenisistów stołowych.

Seria turniejów juniorskich cyklu WTT Youth Contender czeka Mateusza Zalewskiego, zajmującego 14 miejsce w rankingu światowym U-19.

W niedzielę 18-letni Mateusz Zalewski zakończył występy w ZKS Palmiarnia Zielona Góra, pokonując w meczu Lotto Superligi Tomasza Tomaszuka z Balta AZS AWFiS Gdańsk. Wcześnie wygrał także m.in. z Piotrem Chodorskim, Szymonem Malickim, Tomaszem Lewandowskim.

W Contenderze we Władysławowie (22-25 maja) i norweskim Sandefjord (10-13 czerwca), Mateusz Zalewski został rozstawiony z numerem 1, zaś z dwójką zagra w czeskim Havirovie (27 maja – 2 czerwca).

Nasz nowy pingpongista przygotowuje się do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów w Szwecji.

Z kolei Słoweniec Deni Kożul wystąpi m.in. w seniorskich zawodach Contender w Zagrzebiu 3-9 czerwca (w singlu oraz deblu z Peterem Hribarem), a także prestiżowych Star Contendert przed swoją publicznością w Lublanie 11-16 czerwca.